fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во Скопје удриле повеќе од 800 громови (ФОТО)

ФОТО: ИНСТАГРАМ

Актуелно

Во Скопје удриле повеќе од 800 громови (ФОТО)

Ова попладне скопскиот региион е зафатен од најсилното невреме годинава, и едно од посилните во изминативе години. Силни електрични празнења се забележани во периодот помеѓу 17 и 19 часот и достигна бројка околу 800 (за целото скопско подрачје), објави Метеопро.

Невремето е пропратено со силен ветер, интензивен дожд кој непрекидно вре веќе околу 1 час. Природата на ова невреме е таква што облачните ќелии се обновуваат една зад друга, па оттаму е и долготрајноста на ова невреме.

Делови од Скопје се без струја, а многу улици се поплавени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.