Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВОНРЕДНО: Дојава за бомба ги откажа летовите на скопскиот аеродром „Александар Велики“

Вести

ВОНРЕДНО: Дојава за бомба ги откажа летовите на скопскиот аеродром „Александар Велики“

Вечерва авион на Туркиш ерлајнс кој требало да лета кон Истанбул бил спречен да полета од скопскиот аеродром „Александар Велики“ поради дојава за бомба.

Ова како вондредна вест ја пренесе телевизијата Нова од каде потврдуваат за точноста на информацијата.

Инаку, на официјалната веб – страница на аеродромот Александар Велики се известуваат патниците дека сите летови се пренасочени, некои ќе се реализираат од Охрид, а некои се целосно откажани.

aerodrom_-_021

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.