Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Електричен уред што емитувал сигнал причина за одложување на летот на „Туркиш ерлајнс“

Актуелно

Електричен уред што емитувал сигнал причина за одложување на летот на „Туркиш ерлајнс“

Откако низ медиумите се прошири информацијата за дојава на бомба на скопскиот аеродром на вечерниот лет на компанијата „Туркиш ерлајнс“, од Агенцијата за цивилно воздухопловство велат дека не станува збор за дојава на бомба, туку за безбедносна процедура за проверка на авионот, откако се пронашол мобилен електричен уред кој емитувал сигнал.

Според безбедносната процедура, пред да влезат новите патници во авион, обезбедувањето морало да изврши проверка и да го отстрани мобилниот уред.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.