fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Облачно и врнежливо – од сабота нагло заладување и снег

Актуелно

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Облачно и врнежливо – од сабота нагло заладување и снег

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаби врнежи од дожд во југозападните и североисточните делови. На повисоките места ќе има врнежи од дожд и снег, а на планините од снег.

На запад ќе дува умерен до засилен ветер, особено на планините. Температурата ќе се движи од нула до 11 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со температура до 10 степени.

Во петок под влијание на нов влажен бран ќе има врнежи од дожд, а од сабота се очекува позначително заладување со северен ветер и врнежи од снег.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.