fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Променливо облачно со повремен дожд

Актуелно

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Променливо облачно со повремен дожд

Времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Од пладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во југоисточните делови. Мининалната температура ќе се движи од 5 до 12 степени, а максималната од 15 до 22 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно претпладне со сончеви периоди, а попладне со услови за појава на краткотраен дожд.

Ќе дува умерен до повремено засилен западен ветер. Мининалната температура ќе достигне до 11 степени, а максималната до 20 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.