fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево до 29 степени – за викендот многу топло со најава за пороен дожд

Актуелно

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево до 29 степени – за викендот многу топло со најава за пороен дожд

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 21 до 29 степени.

Во Скопје сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се спушти до 11, а дневната ќе достигне до 27 степени.

УВ-индексот ќе има вредност 8.

Најтопло ќе биде за време на викендот и во понеделник кога на повеќе места температурата ќе надмине 30 степени. Во недела попладне ќе има услови за локален пороен дожд со појава на грмежи.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.