fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево со мала до умерена облачност

Актуелно

Сончево со мала до умерена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а само во крајниот североисточен дел и тоа во планинските предели ќе има услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен долж Повардарието повремено и засилен ветер од северозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од шест до 12, а дневната од 19 до 26 степени.

Во Скопје, слично време, сончево со умерена облачност и со умерен на моменти и засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи до 24 степени.

Следува период на претежно стабилно, суво и топло време. Температурата на воздухот ќе биде во значителен пораст, а најтопло ќе биде за време на викендот и во понеделник кога на повеќе места температурата ќе надмине 30 степени. Во понеделник попладне ќе има услови за локален пороен дожд и грмежи.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.