fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Времето денес: Облачно со засилен северен ветер и пад на температурата

Маркетинг

Вести

Времето денес: Облачно со засилен северен ветер и пад на температурата

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно преку денот со умерен повремено засилен северен ветер и со врнежи кои ќе бидат поинтензивни во источните делови од земјата особено преку ноќта кон сабота.

На планините врнежите ќе бидат од снег, а на југоисток од дожд. Во северните и западните делови од земјата врнежите на пониските места ќе бидат повремено од дожд и снег. На планините ќе се формира нова дополнителна снежна покривка, на места со дебелина од 20 см нов снег, а новите количества врнежи на места ќе надминуваат 25 л/м2 за 24 часа.

Температурата ќе се движи од нула до седум степени.

Во Скопје температурата ќе достигне до пет степени.

Повремено засилен северен ветер со слаб врнежи претежно од снег ќе има во сабота, а во недела ќе се задржи студено време, со северен ветер и со услови за слаб снег во источните делови на земјата.

Од понеделник следи променливо облачно, но стабилно време.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.