fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Работилници и дискусии за Денот на жената: „Ајде да виолетуваме“ на Филозофски факултет

Маркетинг

Актуелно

Работилници и дискусии за Денот на жената: „Ајде да виолетуваме“ на Филозофски факултет

Ајде да виолетуваме и да го одбележиме меѓународниот ден на жената!

Првото македонско здружение на студенти по психологија “ПСИХЕСКО” од Скопје, по повод Денот на жената 8-ми Март, организира еднодневен настан на кој ќе бидат обработени важни теми од неколку области кои се поврзуваат со жената на повеќе начини.

Исполнет со предавања, работилници, документарен филм и многу дискусии, овој 8-ми Март прославете го на поинаков начин од вообичаено. Да направиме Денот на жената да биде нешто повеќе од еднодневно славење на жените преку купување на подароци, нека биде овој ден поттик да разговараме за сите важни нешта кои се однесуваат на жената и сите предизвици со кои таа се соочува.

До виолетуваме заедно со тоа што СИТЕ ќе носиме по нешто виолетово (парче облека или моден детаљ).

За повеќе информации и официјалната агенда, кликнете на следниот линк.

Прочитај повеќе
Маркетинг
Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.