fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Облачно, ветровито и доста свежо

Актуелно

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Облачно, ветровито и доста свежо

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, ветровито и доста свежо, во планинските региони претпладне со појава на локален дожд. Ќе дува засилен северен ветер, кој вдолж Повардарието и во источните делови повремено ќе достигнува брзина и над 80 километри на час.

Утринските температури ќе бидат меѓу 12 и 19 степени, дневните ќе се движат од 21 до 27 степени, а УВ-индексот ќе изнесува 6.

Во Скопје ќе биде променливо облачно, ветровито и доста свежо со умерен до повремено засилен северен ветер преку денот. Минималната температура ќе изнесува 17 степени, а максималната ќе достигне до 23 степени Целзиусови.

За време на викендот времето ќе биде стабилно, но в сабота се уште со повремено засилен северен ветер. Стабилно ќе биде и од понеделник,  а дневната температура ќе продолжи постепено да расте.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.