fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: По студеното утро, сончево и топло

Актуелно

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: По студеното утро, сончево и топло

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб ветер од променлив правец.

Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 20 до 27 степени.

Во Скопје слично време, сончево и топло со слаб ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе се искачи до 23 степени.

Следува период на претежно сончево време со свежи утра. До недела дневната температура ќе биде во пораст.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.