fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Врнежи проследени со грмотевици од утре попладне

Актуелно

Врнежи проследени со грмотевици од утре попладне

Врнежи од дожд на проследени на на некои места со ретки грмежи се очекуваат утре попладне, соопшти УХМР.

Пообилни врнежи ќе има во вечерните и ноќните часови кон среда, особено во северозападните и северните делови, каде што локално се очекува да наврнат над 20 литри на метар квадратен.

Утре претпладне ќе преовладува претежно облачно време со кратки сончеви периоди.

Во среда во претпладневните часови се уште ќе има врнежи од дожд, кои ќе бидат локални и со послаб интензитет, а од четврток се очекува стабилно и потопло време.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.