fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ЗА ПЕТ МИНУТИ ЈА ИЗБЕГНАЛЕ ЕКСПЛОЗИЈАТА: Авионот од Скопје кој летал за Истанбул е пренасочен

Актуелно

ЗА ПЕТ МИНУТИ ЈА ИЗБЕГНАЛЕ ЕКСПЛОЗИЈАТА: Авионот од Скопје кој летал за Истанбул е пренасочен

Авион што полетал од Македонија за Турција на компанијата „Туркиш Ерлајнс“ за речиси 5 минути успеал да се спаси од нападот на турскиот аеродром.

Имено авионот на редовна линија за Турција се наоѓал на само пет минути пред слетување на аеродромот, непосредно пред нападот што го потресе светот.

Во моментов летот е пренасочен и истиот можете да го следите ТУКА.

Сите летови на меѓународниот аеродром “Ататурк” во Истанбул се прекинати по самоубиствениот напад во кој загинаа најмалку 28 лица, а ранети се над 20.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.