fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Загаден воздухот, концентрациите на ПМ10 пониски утрово

Актуелно

Загаден воздухот, концентрациите на ПМ10 пониски утрово

Воздухот во Скопје, Битола, Кичево и Тетово и утрово е загаден, иако концентрациите на ПМ10 чекстичките се пониски од оние во текот на ноќта.

Мерните станици утрово измерија концентрации на ПМ10 честичките од 190 микрограми во Тетово, 106 во Битола, 83 во Кичево, Центар 75, Карпош 69, Гази Баба 60 и Лисиче 57 и ректорат 46 микрограми.

Во текот на ноќта најзагадено било во Тетово со измерени 798 микрограми, во Лисиче 559, Центар 384, Карпош 350, Битола  304, Кичево 283, Гази Баба 273 и кај Ректорат 202 микрограми на метар кубен.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.