fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претежно облачно со умерен северен ветер

Актуелно

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претежно облачно со умерен северен ветер

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со умерен северен ветер кој во наредните два дена ќе придонесе да нема појава на магла по котлините. Во вечерните часови, особено во западните делови повремено ќе има провејување на снег.

Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од три до девет степени.

Во Скопје времето ќе биде претежно облачно со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до еден, а максималната ќе се искачи до пет степени.

Во петок времето ќе биде облачно, но во попладневните часови облачноста ќе се намалува, а ќе дува умерен северен ветер. Температурата на воздухот ќе се движи од три до девет степени.

За време на викендот ќе преовладува сончево и малку потопло време со мала до умерена локална облачност.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.