Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Загадениот воздух е еднаков на испушени седум цигари дневно

Вести

Загадениот воздух е еднаков на испушени седум цигари дневно

Енормно загадениот воздух во нашата република кој и по неколку пати ги надминува границите на загаденост со ПМ10 честички, може да се спореди со пушење цигари.

Сите кои дишеме загаден воздух, исто како да пушиме по неколку цигари дневно.

– „Без разлика дали сме пушачи, дишејќи го загадениот воздух во делови од земјава ни следуваат по седум цигари дневно“, изјави вчера Борис Секирарски, метеоролог при Управата за хидрометеоролошки работи на трибината „Заштита на амбиенталниот воздух во Општина Куманово“.

Скопје вчера беше 18 најзагаден град во светот, и скоро секој ден ако не во топ 10, тогаш е во топ 20 најзагадени во светот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.