fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Затворен сообраќајот во центарот на Скопје поради одбележување на Водици

Актуелно

Затворен сообраќајот во центарот на Скопје поради одбележување на Водици

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска привремено ќе биде затворен сообраќајот во центарот на Скопје поради чествување на празникот Богојавление – Водици и спуштање на Светиот крст во Вардар.

Во периодот од 11 часот до завршување на манифестацијата ќе биде затворена за сообраќај улицата „Филип Втори Македонски“, на потегот од булеварот „11 Октомври“ до булеварот „Гоце Делчев“, како и кеј „Димитар Влахов“ и кеј „13 Ноември“ во делот на мостот „Слобода“.

СВР-Скопје апелира сите учесници во сообраќајот да се придржуваат на времено воведениот режим.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.