fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Земјотрес почувствуван во источна Македонија

Актуелно

Земјотрес почувствуван во источна Македонија

Земјотрес со магнитуда од 2,5 степени според Рихтеровата скала изутрината во 7 часот и 58 минути е почуствуван во источна Македонија.

Според Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар, епицентарот на земјотресот бил на 10 километри северозападно од Пехчево, на длабочина од два километра.

Земјотресот е почувствуван и во соседна Бугарија.

Вчера, во 11 часот и 39 минути, земјотрес беше регистриран и во Скопје и околината со јачина од 2,6 степени според Рихтеровата скала.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.