fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ЗЕМЈОТРЕС СЕКОИ ДЕСЕТ МИНУТИ: Над 1.100 потреси во Италија и околината на Балканот

Актуелно

ЗЕМЈОТРЕС СЕКОИ ДЕСЕТ МИНУТИ: Над 1.100 потреси во Италија и околината на Балканот

Потресите на Балканот и во Европа не запираат. Италија денеска повторно се тресе по разорниот земјотрес од 6,5 степени по Рихтер кој се случи минатиот викенд.

До вчера се регистрирани 1.100 потреси, а потресите продолжуваат и денеска. Потреси има скоро на секои десетина минути.

Утрово потреси има и во Турција, а се стресе и Грција. Потресот во Грција бил со магнитуда од 2,7 степени по Рихтер.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.