fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Жена вербално нападната на избирачко место во Ново Лисиче

Маркетинг

Вести

Жена вербално нападната на избирачко место во Ново Лисиче

Инцидент на гласачко место во Ново Лисиче.

За време на гласањето на референдумот, се случил инцидент на гласачко место во основното школо „Лазо Ангеловски“  каде група момчиња вербално нападнале жена која дошла да гласа на референдумот, по што интервенирале полицајци кои биле распределени на ова гласачко место.

Младите момчиња се судриле и со полицијата, а според информациите на дел од медумите, момчињата биле приведени.

По инцидентот, пред училиштето има засилено присуство на полиција, гласањето тече.

Се очекува детална информација од МВР во врска со инцидентот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.