Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Инцидент на гласачко место во општина Аеродром, лицето приведено

Маркетинг

Вести

Инцидент на гласачко место во општина Аеродром, лицето приведено

Дваесет и двегодишен скопјанец денеска го нарушил јавниот ред и мир на гласачкото место во Основното училиште „Лазо Ангеловски“ во општина Аеродром. Тој навредувал граѓани и физички нападнал полициски службеници. 

Како што соопшти МВР, лицето е приведено во Полициската станица Аеродром и е утврдено дека се работи за К.Ж. (22) од Скопје.

Полицијата презема мерки за расчистување на настанот.

По инцидентот, пред училиштето има засилено присуство на полиција, а  гласањето се одвива.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.