fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Жена загина во сообраќајка на кај прилепското село Лагово

Актуелно

Жена загина во сообраќајка на кај прилепското село Лагово

Една жена загина, а еден маж е повреден во тешката сообраќајна несреќа што се случи попладнево на патниот правец Прилеп-Битола, кај клучката кај селото Лагово.

Според информациите од СВР Битола, во несреќата загинала жена на возраст од околу 66 години, а маж е повреден и е префрлен во Градската болница во Прилеп.

До несреќата дошло околу 16 часот при судир на патничко возило марка „пасат“ и мотоцикл.

Загинатата жена била сопатничка на моторциклот, а возачот е повреден.

На местото на несреќата во тек е увидот на полицијата и јавен обвинител.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.