fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Астронаутот Шејн Кимбро гласаше од Вселената

Маркетинг

Занимливости

Астронаутот Шејн Кимбро гласаше од Вселената

Американскиот астронаут Шејн Кимбро, кој се наоѓа во Вселената, гласаше на изборите за нов претседател на САД.

Со тоа тој се придружи на традицијата на гласање на космонаути додека претстојуваат над Земјата.

Кимбро се наоѓа во руската вселенска капсула Сојуз од 19 октомври, кога ја почна четиримесечната мисија со уште двајца руски астронаути.

Американските астронаути  можат да гласаат од Вселената од 1997 година, а првиот кој го искористи ова право беше Дејвид Волф.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.