fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Брачна двојка од Мексико ја крсти ќерката Брегзит

Занимливости

Брачна двојка од Мексико ја крсти ќерката Брегзит

Брачна двојка од мексиканската сојузна држава Табаско, својата ќерка, која се роди во саботата, ја крсти Брексит, како што гласи шпанскиот изговор за Брегзит.

Бебето се родило на 24 јуни, еден ден по референдумот во Обединетото Кралство, на кој мнозинствоот граѓани се изјаснија за излез од ЕУ.

По проширувањето на веста за раѓањето на Брексит, на социјалните мрежи се појави и нејзината крштеница, јавуваат локални медиуми.

Во некои мексикански сојузни држави е забрането на децата да им се даваат имиња кои се пежоративни, дискриминаторски или навредливи

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.