fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Британските министри не смеат да носат „Епл Воч“

Занимливости

Британските министри не смеат да носат „Епл Воч“

На британските министри отсега им е забрането да носат „Епл Воч“ паметни часовници поради страв дека Русите би можеле да ги хакираат, пишува лондонски „Телеграф“.

Одлуката е донесена на седница на британската Влада. Претходно, употребата на мобилни телефони исто така беше забранета, потсетува изворот.

Од друга страна, познато е дека САД ги обвинуваат руските тајни служби дека стојат зад пробивањето на електронските преписки на Демократскиот национален конгрес.

Руските хакери, исто така, се сметаат за одговорни за онлајн ширење податоци за тестирање лекови врз некои олимпијци, наведуваат руските медиуми.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.