Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Дмитриј Рогозин вдоми куче од научен експеримент

Занимливости

Дмитриј Рогозин вдоми куче од научен експеримент

Рускиот заменик премиер Дмитриј Рогозин вдоми јазовичар по име Николас, врз кого научници од Фондацијата за напредни студии тестираа технологија за дишење во течност.

– Николас имаше среќа, Рогозин ќе го однесе дома, изјави раководителот на проектот за „течно дишење“, Антон Тончин.

Рогозин веќе има германски овчар, така што ова ќе биде второ куче во неговото семејство.

Рускиот вицепремиер за време на неодамнешната посета на претседателот на Србија, Александар Вучиќ на Москва, присуствуваше на презентацијата на еден таков експеримент со „течно дишење“ во руска лабораторија.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.