Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Две децении „Хари Потер“ : Се снима специјална епизода на HBO Max

Магазин

Две децении „Хари Потер“ : Се снима специјална епизода на HBO Max

Две децении „Хари Потер“ : Се снима специјална епизода на HBO Max

Оригиналната волшебничка тројка од Хогвортс повторно се обединува за да ги раскаже своите авантури од пред две децении.

Даниел Редклиф, Руперт Гринт и Ема Вотсон во придружба на режисерот Крис Колумбус и другите членови на актерската екипа од сите осум филмови „Хари Потер“, за прв пат ќе се обединат во специјалната епизода на HBO Max за да ја прослават годишнината од првиот филм на франшизата, „Хари Потер и Каменот на волшебникот“, чија премиера беше прикажана пред 20 години.

„Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts“ ќе биде премиерно прикажан на HBO Max на Нова година, 1 јануари 2022 година. Сите осум оригинални филмови „Хари Потер“ на Ворнер Брос се емитуваат на HBO Max.

Ема Вотсон ја сподели возбудата и среќата околу повторното обединување на својот Инстаграм профил.

Но, се чини дека самата креаторка на светот на волшебниците и авторката на познатиот универзум Хогвортс, Џ.К. Роулинг, која минатата година даде некои контроверзни коментари за трансродовата заедница, нема да се појави на годишнината, пишува New York Post.

Во вторникот беше објавен едноминутен тизер кој го најавува повторното обединување и содржи клипови од сите осум филмови. Франшизата започна во 2001 година со „Harry Potter and the Sorcerer’s Stone“ и заврши една деценија подоцна со „Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 2“.

Други ѕвезди кои ќе им се придружат на главните ѕвезди се режисерот Крис Колумбус, Хелена Бонам Картер, Роби Колтрејн, Ралф Фајнс, Џејсон Ајзакс, Гери Олдман, Имелда Стаунтон, Том Фелтон, Џејмс Фелпс, Оливер Фелпс, Марк Вилијамс, Бони Рајт, Алфред Енох, Метју Луис, Евана Линч и Иан Харт.

Повеќе од Магазин

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.