fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ен-Би-Си ги „цензурира“ натпреварувачите во водни спортови во Рио

Занимливости

Ен-Би-Си ги „цензурира“ натпреварувачите во водни спортови во Рио

Капачките гаќи што ги носат пливачите, ватерполлистите и скокачите во вода традиционално се минијатурни, но досега тоа никому не претставуваше проблем, се додека американската телевизија Ен-Би-Си не ги цензуираше учесниците во овие спортови на Олимписките игри во Рио.

Имено, во текот на преносот од скоковите во вода Ен-Би-Си цело време на долниот дел на екранот држеше кајрон со имињата и резултатите на натпреварувачите, така што гледачите многу брзо забележаа дека на спротистите цело време им е добро покриена „незгодната“ зона.

Некои американски медиуми наведуваат дека ова не е прв случај и дека телевизијата истото го правела и за време на Олимписките игри во Лондон.

По ова се огласија и корисниците на Твитер, при што некои коментираа дека одредени кадри од пливачките спортови „повеќе потсетуваат на порно, отколку на Олимпијада“, па така овие натперварувачи го добија непријатниот перкар „порно-олимпијци“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.