fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ова е најскапата плажа во Европа!

Магазин

Ова е најскапата плажа во Европа!

Според истражувањето на францускиот сајт „Allovoyages“, најскапа плажа во Европа е Plaja d’en Bosa на Ибица.

Оваа интернет страница ги спореди цените за сместување во двокреветни соби во хотелите со најмалку три ѕвезди.

Се покажа дека уживањето на споменатата плажа на „островот на журките“ чини во просек 254 евра за една ноќ, а по „солената“ Ибица на списокот следат Позитано, село во регионот Амалфи во Италија (243 евра) и селото Оја на Санторини (242 евра).

Меѓу десетте најскапи се у Формантер, Шпанија (240 евра), Сен Тропе, Франција (229 евра), Порто Серво, Италија (224 евра), Сент Ивс, Англија (223 евра), Миконос, Грција (216 евра), Галиполи, Италија (213 евра), Порто Векио, Франција (204 евра).

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.