fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

За што служат двете дупчиња на патиките „Конверс“ (ВИДЕО)

Занимливости

За што служат двете дупчиња на патиките „Конверс“ (ВИДЕО)

Сите оние што имале патики од марката „Конверс“ знаат дека од нивната надворешна страна има две мали дупчиња.

Една од нивните функции е сосема јасна – да овозможат „дишење“ на нозете во патиките, но има и уште една функција за која знаат само малкумина.

Имено дизајнерите ги поставиле овие две дупчиња за да овозможат индивидуално врзување на патиките по желба на нивниот сопственик. Со тоа се овозможува патиката дополнително да се прицврсти на ногата, што може да се направи на повеќе начини.

Индивидуалното врзување на е вообичаена практика, но по појавата  на ова видео можено е наскоро и тоа да стане тренд.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.