Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Фока три години оди во најблиската рибарница по својот оброк

Занимливости

Фока три години оди во најблиската рибарница по својот оброк

Фоката Семи веќе три години секојдневно ја посетува „својата“ рибарница на брегот близу градот Виклоу, источна Ирска.

Таа е доста упорна. Доаѓа во рибарницата три пати дневно и не се враќа во морето без својот оброк. Тоа пак, ја направи вистинска атракција во округот Виклоу.

За време на поплавите во Ирска, вработените во рибарницата редовно ја хранеа Семи, што таа добро го запомнила.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.