Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Отворена библиотека со 1.2 милиони книги (ФОТО)

Занимливости

Отворена библиотека со 1.2 милиони книги (ФОТО)

Во Кина отворена е библиотека со неверојатни 1,2 милиони книги. 

Оваа зграда изгледа неверојатно со сферичниот аудиториум во самиот центар на библиотеката која потсетува на големо око.

Таа се наоѓа во Бинхаи областа во Тианјин и има пет ката.

Дизајнирана е од холандксата дизајнерска компанија MVRDV. Зградата има 34.000 квадратни метри и градена е четири години.

Библиотеката поседува простор за читање на приземје, простории за одмор на средно ниво, канцеларии, сали за состаноци и компјутерски/аудио соби на врвот на зградата.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.