fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТО: За нас обична ќесичка – за нив планина отпад

ФОТО: УНА НИКОЛОСКА

Магазин

ФОТО: За нас обична ќесичка – за нив планина отпад

Оваа фотографија на Уна Николоска, ученик во прва година во гимназијата „Раде Јовчевски Корчагин“ е направена во туристичката населба Трпејца на брегот на Охридското Езеро.

Македонското ,,Сан Тропе‘‘ повторно се соочуваше со истите проблеми кои го загрозуваа биодоверзитетот – водоснабдувањето, фекалната канализација, недостиг на корпи за отпадоци и најважното – недостиг на еколошка свест.

АКО НЕЧИСТОТИЈАТА Е ОКОЛУ НАС – ТОГАШ Е И ВО НАС!

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.