fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Внимателно конзумирање храна и пијалоци за празниците

Магазин

Внимателно конзумирање храна и пијалоци за празниците

Здравствениот дом Скопје им препорачува на граѓаните за време на претстојните празници да внимаваат на конзумирањето храна од животинско потекло и на алкохолот.

Од Здравствениот дом информираат дека за време на празниците нивните дежурни ноќни пунктови како што се поликлиниката „Идадија“, Ченто, Чаир, Ѓорче Петров, Бит Пазар, Јане Сандански, Шуто Оризари и Драчево ќе даваат 24-часовна здравствена заштита.

Во сабота од 8 до 16 часот ќе работи дежурната специјалистичка служба во поликлиниката Букурешт, а 24 часа ќе работи и Службата за Итна медицинска помош.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.