fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Фотограф го „фати“ најопасниот момент во океанот!

Занимливости

Фотограф го „фати“ најопасниот момент во океанот!

Неверојатна фотографија на ајкула која лови во океан на Бахамите му овозможи на британскиот  нуркач Тери Стили (46) да победи на глобалното подводно фотогрфско натрпеварување. 

Пред само три години Тери Стили првпат зел фото-апарат во рацете, но судиите на конкурсот на сајтот „Underwaterphotography.com“ сеедно му ја доделија првата награда.

Повеќе од шест илјади фотографии учествуваа во натпреварувањето, во кое имаше 17 категории, вклучувајќи фотографии над вода, фотографии со ајкули, па дури и подводни со модели.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.