fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Најтенките кондоми Durex Invisible пристигнаа во Македонија

Ви препорачуваме

Најтенките кондоми Durex Invisible пристигнаа во Македонија

Durex Invisible extra thin во пакување од 12 кондоми пристигнаа и во Македонија. Тие се најтенките кондоми произведени досега.

Покрај екстра тенкиот дизајн кој овозможува зголемување на сензитивноста, кондомите овозможуваат иста заштита како и останатите. Уникатните нови кондоми според практиката на глобалниот производител се дерматолошки тестирани, како и електронски 100% тест, имаат номинален дијаметар од 52 мм, проѕирни се и премачкани со лубрикант.

– „Invisible се најтенките кондоми произведени од Durex со цел да се зголеми чувствителноста за време на водењето љубов а воедно обезбедува високо ниво на сигурност и заштита. Секако пред употреба прочитајте го внимателно упатството и кондомот користете го само еднаш. Запомнете дека кондомот како средство за контрацепција, ви овозможува 100 процентна заштита од непланирана бременост, ХИВ и сексуално преносливи инфекции“ велат од Дурекс.

Користејќи Durex лубриканти од палетата на Play во комбинација на кондомите Invisible може да се подобри вашиот сексуален живот.

#lovesex #Durex

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.