fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Настап на швајцарско талент шоу стана хит на интернет (видео)

Маркетинг

Видео

Настап на швајцарско талент шоу стана хит на интернет (видео)

Дека трпеливоста навистина е доблест, можеа да се уверат судиите во швајцарското талент шоу „Шперталент“, кои не покажаа голема трпеливост за „настапот“ на уметничката Кони.

Таа сакала во шоуто да го покаже својот талент за цртање, но нејзиниот настап не тргнал онака како што замислувала.

Имено, четворицата судии не покажаа ниту желба, ниту трпеливост Кони да го заврши цртањето со креда на табла и и дадоа четири „не“, што автоматски значеше нејзина елиминација.

Но, Кони не запре со својата изведба и го заврши делото, по што судиите зажалија за својата одлука, па решија да го променат мислењето и да ја пуштат таленираната уметница во следниот круг.

Снимката од нејзиниот настап набрзо се прошири на социјалните мрежи и предизвика воодушевување, но и гнев кон судиите кои немаа трпеливост да видат што се крие на нејзиниот цртеж.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.