Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Хари и Меган објавија фотографија од Лилибет по повод првиот роденден

Магазин

Хари и Меган објавија фотографија од Лилибет по повод првиот роденден

Ќерката на Меган Маркл (40) и принцот Хари (37) минатата сабота го прослави својот прв роденден на јубилејот на нејзината прабаба, кралицата Елизабета Втора.

Војводата и војвотката од Сасекс објавија фотографија од нивната ќерка Лилибет откако го прославија нејзиниот прв роденден. Ова е втора фотографија од малата Лилибет која е објавена. Првиот роденден на малото девојче беше прославен со членови на семејството и блиски пријатели во „Фрогмор Котиџ“.

Парот за оваа прилика ја покажа Лилибет Дијана Маунтбатен-Виндзор, а нејзините фотографии ги објави познатиот британски фотограф Мисан Хариман.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

На првата фотографија, слатката ќерка на познатиот пар седи насмеана во тревата во светло син фустан. Но, она што привлекува внимание е нејзината портокалова коса, која ја наследила од тато Хари. Исто како и нејзиниот постар брат Арчи, и малата Лилибет изгледа како копија на својот татко.

На втората, црно-бела фотографија, Лилибет позира во прегратка на нејзината мајка Меган, која е во лежерна облека и без шминка. Со нив се  сопругата и децата на Мисан.

Инаку, членовите на кралското семејство првпат ја запознаа Лилибет на прослава на платинестиот јубилеј, а на социјалните мрежи и го честитаа роденденот.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.