fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Хари Потер 19 години подоцна (ФОТО)

Маркетинг

Ви препорачуваме

Хари Потер 19 години подоцна (ФОТО)

Осмото по ред продолжение на „Хари Потер“, театарска претстава под наслов „Хари Потер и проколнатото дете“, наскоро ќе ја има своја премиера во театар во лондонскиот Вест Енд.

Премиерата е закажана за 30 јули, а потерманијата веќе ќе го тресе Лондон.

Во пресрет на премиерата се појавија и првите официјални фотографии на актерската екипа, возрасниот Хари Потер, неговата сопруга Џини и најмладиот син Албус.

Во ова продолжение Хари е 19 години постар отколку што беше во „Хари Потер и Реликвии на смртта“, работи во Министерство за магии и живее со сопругата и трите деца на училишна возраст.

landscape-1464675659-l-r-harry-potter-jamie-parker-albus-potter-sam-clemmett-ginny-potter-poppy-miller gallery-1464675585-harry-potter-jamie-parker gallery-1464776673-ron-weasley-paul-thornley gallery-1464776536-hermione-granger-noma-dumezweni gallery-1464675412-albus-potter-sam-clemmett
<
>

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.