Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Утринско летно освежување – кафе и овошје е совршената комбинација

Храна и пијалоци

Утринско летно освежување – кафе и овошје е совршената комбинација

Утринско летно освежување – кафе и овошје е совршената комбинација

За несекојдневно будење и освежување, ви предложуваме чаша полна со необично кафе. Совршен начин да ви почне летното утро!

Потребни состојки:

1 банана
5 малини
5 капини
50мл ладно инстант кафе
50мл млеко
Коцки мраз

Сите состојки ставете ги во блендер и мешајте се додека не добиете густа смеса. Претурете во висока чаша и декорирајте по избор.

Уживајте во добро друштво, со добар напиток!

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Храна и пијалоци

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.