Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИКЕНД РАСОНУВАЊЕ: Витамински коктел за убав почеток на денот

Храна и пијалоци

ВИКЕНД РАСОНУВАЊЕ: Витамински коктел за убав почеток на денот

ВИКЕНД РАСОНУВАЊЕ: Витамински коктел за убав почеток на денот

Овој природен коктел го зајакнува имунитетот и има позитивно влијание на целокупното здравје.

СОСТОЈКИ:

сирово излупено цвекло
јаболко
корен од целер
морков
1 шолја бадемово или кокосово млеко
2 лажички мелено ленено семе
1 лажица чиа семе
1 лажичка ванила

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Исечкајте го цвеклото, јаболко и морков на големи парчиња, па изблендирајте.

Додајте ги сите останати состојки, изблендирајте и вашата здрава напивка е готова!

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Храна и пијалоци

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.