Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Летна хит диета, намалете 7 кг за 7 дена

Храна и пијалоци

Летна хит диета, намалете 7 кг за 7 дена

Летна хит диета, намалете 7 кг за 7 дена

Летото е период кога сакаме да бидеме повитки и да не се срамиме од вишокот килограми. Ви ја препорачуваме оваа брза диета со која би можеле во рок од седум дена да ослабнете до седум килограми, но пред да ја започнете оваа диета или било која друга, задолжително ви препорачуваме да се консултирате со вашиот матичен лекар.

Прв ден

Најмногу се препорачува овошје, особено лубеница, додека бананите се забранети. Можете да јадете во неограничени количини и кога сакате, но не претерувајте.

Втор ден

Се дозволува зеленчук (сиров или варен), а овошките се забранети. Започнете го денот со печени компири кои ќе обезбедат јаглехидрати на вашето тело во текот на денот.

Трет ден

Комбинирајте овошје и зеленчук од првите два дена, но не јадете банани или компири.

Четврти ден

Денес ви е дозволено банана и млеко, како и овошје и зеленчук.

Петти ден

Јадете месо, телешко месо, пилешко или риба заедно со пет или шест цели компири. денес се препорачуваат десет до 12 чаши вода.

Шести ден

Говедско и зеленчук се јаде во текот на овој ден.

Седми ден

За појадок, јадете кафеав ориз и уживајте во природен овошен сок, а остатокот од денот во неограничени количини јадете овошје и зеленчук.

Главното правило на дитата е строго да се придржуваат до инструкциите во текот на една недела. Првиот ден јадете само овошје, но на база на вода, па бананите се строго забранети. Принципот на диетата е да јадете храна со која ќе изгубите повеќе калории отколку што ќе внесете.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Храна и пијалоци

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.