fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Хранлива и здрава опција како замена за нездравиот оброк

Магазин

Хранлива и здрава опција како замена за нездравиот оброк

Како одговор на потребата за постигнување на балансирана исхрана, Хербалајф го овозможува совршеното решение во форма на вкусен, здрав оброк, кој го обезбедува организмот со најважните витамини и минерали, шејкот Формула 1.

Формула 1 шејкот е замена за оброк и досега им има помогнато на луѓе низ целиот свет да ја постигнат својата балансирана дневна исхрана и посакуваната цел. Преку промена на дневните навики и прехранбената рутина, особено за појадокот, секој може да се храни здраво, додека истовремено штеди на калории, преку намалување на нивното внесување и постигнување на балансирана исхрана.

Еден од првите чекори, кој треба да ги направи секој кој верува и се стреми кон балансирана исхрана со сите потребни хранливи материи, е да ги замени нутритивно несоодветните појадоци, кои изобилуваат со празни калории, со побалансиран и поздрав оброк.

На пример, може да се замени појадокот со бурек, кој содржи повеќе од 930 калории, сендвич, кој содржи 732 калории, или пак кафе и печиво, кои содржат повеќе од 612 калории, со Формула 1 шејкот, кој е практична здрава алтернатива на висококалоричниот појадок и содржи само 220 калории. Со оваа замена, може да се започне и достигне квалитетната исхрана, може да се внесат најважните витамини и минерали и дополнително, преку практикување на физичка активност може да се достигне здрав начин на живот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.