Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Утре почнува со работа базенот Аеродром (ФОТО)

Занимливости

Утре почнува со работа базенот Аеродром (ФОТО)

Летната атракција – Базен Аеродром и оваа летна сезона ќе биде центар на беспрекорните забави и дружења кои што ќе им овозможат на сите посетители максимална сатисфакција и уживање во пеколните летни денови.

Посетителите ќе можат да ја почувствуваат летната водена еуфорија и неверојатната атмосфера со отворањето на Базен Аеродром на 11-ти јуни, сабота од 10 часот.

Очекувањата на метеоролозите за тековната летна сезона во Скопје се базираат на пеколно високи температури, и каде најдобро да се разладите во текот на жешките денови ако не во најдобриот отворен базен во Скопје – Базен Аеродром. Токму затоа, оваа сабота во 10 часот ќе биде почетокот на незаборавното лето што го овозможува базенот со разни летни изненадувања, лудории, забава, бескрајно дружење.

1004846_642475615770967_1067077672_n

Воедно, поради фудбалската еуфорија која ги обзема сите македонски граѓани со Европското Првенство во Франција, Базен Аеродром овозможува посебен спортски корнер каде што ќе се врши следење на сите натпревари и заедно со понудените вкусни специјалитети од ресторанот, посетителите со своето друштво ќе можат да уживаат во адреналинската и енергичната атмосфера.

Јавноста ќе биде дополнително известена за сите забавни содржини кои се планирани за летните месеци. Сите потребни информации за капацитетот на Базен Аеродром и новитетите и неверојатните можности кои ги нуди, можете да ги проследите на Facebook профилот од следниот линк: https://www.facebook.com/BazenAerodrom/

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.