fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Хрватската претседателка повторно хит на интернет

Маркетинг

Видео

Хрватската претседателка повторно хит на интернет

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ повторно е хит на интернет откако овојпат беше снимена како ја поправа фризурата на новинарка од државната Хрватска радио телевизија.

Имено, Китаровиќ подготвувајќи се за изјава од Њујорк, каде што се одржува заседанието на Генералното собрание на ОН, ја забележа разбушавената сонародничка, па веднаш и „пријде напомош“.

Снимката не одеше во програма во живо, но се појави на Твитер.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.