Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ИСТРАЖУВАЊЕ: На предновогодишните забави со колегите од работа, неретко се завршува в кревет

Занимливости

ИСТРАЖУВАЊЕ: На предновогодишните забави со колегите од работа, неретко се завршува в кревет

На предновогодишните забави со колегите од работа, неретко се завршува в кревет со некој/а од нив, покажува ново истражување на шведската компанија за секс-играчки, ЛЕЛО.

Според резултатите, 40 отсто од луѓето имале секс со колега или колешка. Од нив, 83 отсто би го повториле тоа.

– Иако анкетата ни пружа факти, па дури и хумор, зборувајќи за забавите на фирмоте, загрижувачки е фактот што луѓето не користат заштита при сексот. Употребата на кондом е најважната работа во борбата против половите заболувања и несакана бременост, нагласува Стив Томсон, извршниот директор на компанијата.

Како „најпалави” се покажале вработените во продажбата, а по нив се здравствените и транспортните работници и службениците во логистиката.

Над половина, односно 52 отсто од оние кои го прифатиле предизвикот, ја објаснуваат својата авантура како резултат од неодоливата привлечност кон колегата, додека пак, 31 отсто од нив „немаат објаснување“ за тоа.

Занимлив е податокот дека 97 отсто од луѓето кои имале секс со колега или колешка, велат дека единствената негативна последица од актот е срамот во канцеларија утредента. Но, и тоа е минливо.

Само пет отсто признаваат дека играта започнала токму на забавата, што значи дека голем број „излети“ всушност биле планирани.

Изненадувачко е и тоа што само 18 отсто испитаници рекле дека тоа го сториле со надредената личност.

Што се однесува до хороскопот, најсклони кон ваков вид авантури се Девиците и Јарците.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.