Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ИСТРАЖУВАЊЕ: Жените причинуваат најмногу главоболки во семејството

Занимливости

ИСТРАЖУВАЊЕ: Жените причинуваат најмногу главоболки во семејството

Жените се оние членови на семејството, кои ни причинуваат најмногу главоболки, од причина што внесуваат најмногу чувства и емоции во односите со најблиските, се посочува во најновото истражување на израелскиот универзитет Бар Илан и на калифорнискиот Беркли Универзитет.

Резултатите говорат дека 15 отсто од испитаниците признале дека имаат проблематични семејни односи… Оние кои предизвикуваат најмногу проблеми се бабите, потоа – сопругите и сестрите.

Во испитувањето учествувале 1.100 жители од Сан Франциско, на возраст меѓу 20 и 70 години.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.