Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

И ТОА ГО ИМА: Дванаесет камили елиминирани на натпревар за убавина поради ботокс

Занимливости

И ТОА ГО ИМА: Дванаесет камили елиминирани на натпревар за убавина поради ботокс

Дванаесет камили беа дисквалификувани на натпреварот за убавина во рамките на фестивалот Камила, кој се одржува во Саудиска Арабија секоја година во јануари, а од овај необичен натпревар беа елиминирана, бидејќи употребувале ботокс за да се разубават.

Наградите се богати – вкупна вредност од околу 46 милиони евра – па учесниците на натпреварот честопати прибегнуваат кон контроверзни методи со цел да освојат вредни титули.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.