Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Џ. К. Ролинг го подготвува сценариото за „Фантастични ѕверки 3“

Занимливости

Џ. К. Ролинг го подготвува сценариото за „Фантастични ѕверки 3“

Британската писателка Џ. К. Роулинг го пишува сценариото за третиот од засега планираните пет филма од приказната „Фантастични ѕверки“, којашто всушност е претпродолжение на светски популарниот серијал книги „Хари Потер“.

– Штотуку го завршив мојот последен роман, а сега го пишувам сценариото за „Фантастични ѕверки 3“. Ворнер Брос, како и режисерот Дејвид Гејтс секогаш слушаат што имам да кажам, иако тоа не мора да биде последниот збор. Сето тоа е колективна работа, изјави Роулинг

Премиерата на „Фантастични ѕверки 2: Злосторствата во Гринделволд“ е предвидена за 16 ноември оваа 2018 година.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.