fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Како брзо да го освежите воздухот по користењето на тоалетот

Маркетинг

Занимливости

Како брзо да го освежите воздухот по користењето на тоалетот

Сигурно некогаш сте се нашле во состојба да мора да одите во тоалет а сте на гости, но ви е непријатно поради непријатниот мирис. Со мала превенција, зад себе ќе оставите миризлив и свеж тоалет.

Неколку совети како да го освежите воздухот по користење на туѓ тоалет: Прво и најважно, потрудете се да пуштите вода што побрзо да го намалите непријатниот мирис. Отворете прозорец, или вклучете вентилација ако има. Ако сте понеле со себе чанта, можете да искористите:

– мирисна крема или лосион;
– лак за коса;
– oсвежувач за здивот;
– парфем.

Ако ништо од ова немате кај себе, а непријатниот мирис е очигледен, проверете ги полиците во купатилото, може да најдете:

– средство за чистење на купатило во спреј, или обично;
– избелувач;
– бел оцет;
– сода бикарбона;
– течен сапун за раце;
– шампон или балсам.

Истурете нешто од наведените производи во WC шољата, за да го намалите непријатниот мирис. Бидете внимателни и малку истурете, бидејќи некои средства како избелувачи можат да бидат токсични. Ако не ви е достапна ниту една од наведените опции, затворете ја вратата на тоалетот, а ако некој појде во тоалет веднаш после вас, предупредете го да не влегува веднаш.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.